• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Egitimpusulasi.net
Kitaplarım
Photo Flipbook Slideshow Maker
Site Menüsü
Site Haritası

Anasayfa

Depresyon, sadece hastalığı yaşayanlar için değil hasta yakınları için de zor bir hastalıktır. Pek çok depresyon hastası yakını, depresyon hastasına karşı takınacağı tavır konusunda ne yapacağını bilememektedir.
Zaman Gazetesi yazarı Mustafa Ulusoy, "Mükemmelliyetçiliğin ilginç bir terapisi" başlıklı yazısında, mükemmeliyetçiliğin, daha iyinin peşinde koşmak değil, daha iyiye ulaşmak için çaba gösterip olana razı olmama, bir yetinmeme hali olduğunu belirtiyor.
Panikatak, depresyon, fobiler derken, insan ‘bir mükemmeliyetçilik hastalığı eksikti’ diyor. Gerçekten, gittikçe yaygınlaşan bu rahatsızlık ta nereden çıktı?
Mevlana der ki; “yirmi dört makamda çalgı çalan çalgıcıya, dinleyen yoksa çalgısı yük olur, aklına ne yanık bir nağme gelir, ne de on parmağını çalgı çalarken oynatası gelir.” Büyük bilgenin asırlar önce dile getirdiği güzel sözleri bugünün dünyasında motive edici pek çok nitelik taşımaktadır.
Çocuğunuzun Olumsuz Davranışlarını Nasıl Değiştirebiliriz
Bipolar bozukluk, setlerde yaşanan tartışmalarla sık sık medyanın gündemine oturan Nurseli İdiz ve babasının boğazını keserek ölümüne neden olan oyuncu Orhan Şimşek’le yeniden gündeme geldi.
Kişilik Kuramları Sunusu ( Freud, Adler, Jung, Horney, Berne)
Vatan sevgisi ile ilgili sunu (Değerler Eğitimi)
... 10 ...

Psikolojik sorunlarla ilgili soru sor

3

1
2

*