• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Egitimpusulasi.net
Kitaplarım
Photo Flipbook Slideshow Maker
Site Menüsü
Site Haritası

             Çocuk ve çocuk yetiştirilmesi üzerine Kur'an'dan bazı ayetler

  ***    "- Ey Rabbimiz, Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerini göster, tevbemizi kabul et; zira, tevbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin."  (Bakara: 128)

   ***      "- Rabbim. Beni ve zürriyetimi namaz kılanlardan eyle. Rabbimiz Duamı kabul buyur. Rabbimiz. Hesap görülecek günde, beni annemi, babamı ve inananları bağışla."  (İbrahim: 40)

   ***      "- Cennetliklerin etrafında daima taze kalan çocuklar dolaşır ki, sen onları gördüğün zaman saçılmış birer inci sanırsın."  (insan: 19)

   ***      "- Ey iman edenler. Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem ateşinden koruyun."  (Tahrim: 6)

  ***       "- Çocuklar dünya hayatının süsüdür."  (Kehf: 46)

   ***      "- Aile fertlerine namazı emret ve kendin de ona devam et."  (Ta-Ha: 132)

   ***      "Ey iman edenler, eşlerinizden ve çocuklarınızdan size düşman olanlar vardır. (İyi yetiştirmek suretiyle) Onlardan sakının." (Et-Teğabün: 14)

   ***      "- Hani bir vakit Lokman oğluna öğüt verecek dedi ki: Oğulcağızım, sakın Allaha'a ortak koşma. Çünkü ortak koşmak şüphesiz ki büyük bir haksızlıktır."  (Lokman Suresi: 20)

    ***     "- Yoksulluk endişesiyle çocuklarınızı öldürmeyin; onlara ve size biz rızık veririz. Şüphesiz onları öldürmek büyük bir hata (suç ve günah) tır."  (17/31)

   ***      "- İnkarcılara malları da, evlatları da Allah'a karşı hiçbir fayda sağlamıyacaktır." (Al-i İmran:116)

    ***     "- Göklerin ve yerin mülkü Allah'ındır. O dilediğini yaratır; dilediğine kız çocukları, dilediğine de erkek çocukları bahşeder. Veya onları hem erkek hem de kız çocukları olmak üzere çift verir. Dilediğini de kısır yapar. O her şeyi bilendir. Ve her şeye gücü yetendir."  (Şura: 49-50)

   ***      "- Kadınlarınız sizin (evlat yetiştiren) tarlalarınızdır. O halde tarlalarınıza dilediğiniz gibi gelip, kendiniz için önden (iyi ameller) gönderin (Hayırlı evlatlar yetiştirin.)"  (Bakara: 223).

 ***        "- Sizi ana karnında istediği gibi tasvir eden (Şekillendiren) O'dur. Kendisinden başka ilah olmayan O, Azizdir, Hakimdir."  (Al-i İmran: 6).

   ***      "- Ne malları, ne de evlatları kafirleri Allah'ın azabından kurtarmaz."  (Al-i İmran: 10)

  ***       "- Orada, Zekeriya dua edip: "Yarabbi bana senin tarafından temiz bir zürriyet ihsan et. Sen duayı işitirsin." dedi."   (Al-i  İmran: 38).
0 Yorum - Yorum Yaz
3

1
2

*